iintelligence-of-sports-clubs

هوشمند سازی باشگاه های ورزشی

در دنیای امروزی با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی به روز شدن و هوشمند سازی باشگاه های ورزشی امری اجتناب ناپذیر است. باشگاه هوشمند با باشگاه معمولی متفاوت است. در این نوع مکان‌های هوشمند از تجهیزاتی استفاده می‌شود که ورزش را برای افراد راحت‌تر و دلپذیرتر می‌کند.

ادامه مطلب

when-should-the-door-lock-be-changed

چه زمانی باید قفل درب را تغییر داد؟

یکی از دغدغه‌های مهم تمامی مالکین حفظ امنیت محل زندگی و محل کار است. علاوه بر نوع درب، کیفیت قفلی که بر روی آن استفاده شده هم مهم است. اگر این بخش از درب عملکرد مناسب و مقاومت بالایی داشته باشد احتمال ورود سارقان و افراد ناشناس به حریم شخصی شما کاهش پیدا می‌کند.

ادامه مطلب

solve-the-problem-of-holding-the-key-behind-the-door

حل مشکل جا ماندن کلید پشت درب

جا ماندن کلید پشت درب یک مشکل به ظاهر ساده ولی بسیار دردسرساز است. در گذشته برای حل این مشکل می‌توانستید از سمت دیگر درب، کلیدی را وارد قفل کنید. سپس با کمی تلاش کلید در قفل مانده را به بیرون هل داده و درب را باز کنید. اما امروزه ساختار قفل‌های جدید با قفل‌های قدیمی متفاوت است و دیگر نمی‌توان از این روش استفاده کرد. پیشنهاد میشود برای خرید دستگیره لوکس درب به بهترین مراکز فروشی که برای آن درنظر گرفته شده است، مراجعه کنید.

ادامه مطلب

what-is-a-door-latch-and-what-are-its-types

آرام بند درب چیست و انواع آن کدام است

در اواخر قرن 19 میلادی بسیاری از مهندسان در تلاش بودند تا وسیله‌ای طراحی کنند که بتواند به بسته شدن درب بعد از عبور افراد کمک کند. استفاده از این وسیله باعث می‌شد درب به صورت خودکار بسته شود. در نتیجه، بستن درب توسط شخصی که از آن عبور کرده، ضروری نبود. اولین جک پمپی آرام بند در سال 1873 توسط فردی به نام فرانسیس ریچاردز ساخته شد. سپس در سال 1880 فردی به نام لوییس نورتن با اضافه کردن فشار هوا و سیلندر، این اختراع را کامل‌تر کرد. این وسیله تا سال 1916 ظاهر و عملکرد ایده‌آلی نداشت. اما در سال‌های بعد استفاده از روغن‌های هیدرولیک، فنرهای متفاوت و شیرهای تنظیم به ارتقای آن‌ کمک کرد.

ادامه مطلب

hand-geometry-detection-by-biometric-lock-authentication

بیومتریک چیست؟

به تشخیص و تائید هویت افراد به صورت خودکار بیومتریک (Biometric) گفته می‌شود؛ بیومتریک یک مجموعه فناوری است. در بیومتریک هویت افراد با استفاده از خصوصیات فیزیولوژیکی مثل اثر انگشت و خصوصیات رفتاری مثل شدت ضربه شخص روی کیبورد، تشخیص داده می‌شود. در حقیقت تفاوت آن‌ها با دستگیره درب کارتی این است که در قفل کارتی از یک شیء برای باز کردن درب استفاده می‌شود. اما در روش بیومتریک فرد از بدن خود برای باز کردن درب استفاده می‌کند.

ادامه مطلب

replace-batteries-regularly

راهکارهای جلوگیری از هشدارهای نادرست سیستم امنیتی منازل

به صدا در آمدن زنگ هشدار آزاردهنده است. هشدارهای اشتباه همسایه‌ها را آزار می‌دهد و حیوانات خانگی را وحشت‌زده می‌کند. بدتر از همه، تکرار هشدارهای نادرست موجب می‌شود؛ علاوه­ بر استرس زیادی که به شما وارد می­شود، شما در استفاده از سیستم امنیتی منزل خود دچار تردید شوید و این همان چیزی است که سارق می‌خواهد.

ادامه مطلب

pay-attention-to-the-quality-of-the-lock-instead-of-the-brand

نکات مهمی که باید در مورد تعویض قفل درب ورودی بدانید

قفل‌ها در تامین امنیت و حفظ حریم شخصی افراد نقش زیادی دارند. زیرا به کمک آن‌ها می‌توان ورود و خروج افراد را به مکان‌های مختلف کنترل کرد.

ادامه مطلب

introduction-to-smart-power-switch

آشنایی با پاور سوئیچ هوشمند

تولید محصولات هوشمند کیفیت زندگی انسان را به طور چشمگیری تغییر داده است. فناوری‌های هوشمند در مکان‌های مختلف، از خانه گرفته تا ادارات و هتل‌ها و حتی اماکن عمومی  مشاهده می‌شود. دستگاه شناسایی کارت و پاور سوئیچ هوشمند از جمله دستاوردهای فناوری هستند که امروزه استقبال زیادی از آن‌ها شده است.

ادامه مطلب

how-rfid-works

کاربردهای سیستم RFID

شناسایی از طریق فرکانس رادیویی یا همان Radio Frequency Identification به فناوری‌هایی اشاره می‌کند که در آن‌ها از امواج رادیویی برای شناسایی اشیاء یا افراد استفاده می‌شود. سابقه استفاده از سیستم RFID به چند دهه قبل برمی‌گردد.

ادامه مطلب

what-is-the-z-wave-protocol

پروتکل Z-Wave چیست؟

پروتکل زی ویو (پروتکل Z-Wave) یکی از بهترین تکنولوژی‌ها برای خانه هوشمند به شمار می‌رود. پروتکل Z-Wave اجازه ارتباط بین دستگاه‌های هوشمند خانگی را می‌دهد. در این تکنولوژی از امواج رادیویی برای ایجاد ارتباط بین وسایل خانگی استفاده می‌کند.

ادامه مطلب