دستگیره کابینت مدرن

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

قبلاً در یک بازسازی هنگام انتخاب لوازم خانگی مناسب، در مورد انتخاب اشتباه صحبت کردم. حالا نظرتان در مورد رنگ چیست؟ رنگ های زیادی در طبیعت وجود دارد. در مورد نوع چوب و انتخاب مبلمان چطور؟ در واقع تصمیمات زیادی پیش رو دارید، حتی در مورد انتخاب تجهیزات سخت افزاری یراق آلات کابینت ها. این انتخاب به شما مزیتی می دهد که در انتخاب های دیگر وجود ندارد. زیرا این تجهیزات سخت افزاری علاوه بر زرق و برقی که به کابینت های شما می دهد، کارکردهای لازم در اختیار شما قرار می دهد تا به راحتی بتوانید انتخاب های پیش روی خود را محدود سازید.

از آنجایی که می خواهید تجهیزات و یراق آلات کابینت شما در کنار انتخاب شیرآلات و سایر اقلام زیبا به نظر برسند، اما به راحتی قادر نیستید دست به جیب کنید، و همیشه برای صرفه جویی دست به عصا برای تجهیزات هزینه می کنید، قطعاً نمی توانید به لذتی برسید که شایستگی اش را دارید.

انتخاب تجهیزات سخت افزاری کابینت مانند ریل غلطکی کشو یک هنر محسوب می شود و طراح داخلی در این مرحله به یاری شما می شتابد. اما برای بخش علمی این انتخاب (به دلیل ترکیبی از هنر و علم)، حتماً به شش نکته زیر دقت کنید. با آریا یراق صنعت همراه باشید تا به هنگام مرور این نکات، به ایده های خوبی در مورد ایجاد تناسب بین احساس و کارکردهای لازم در منزل خود، به وسیله تجهیزات سخت افزاری مناسب خواهید رسید.

1. آیا قصد بروزرسانی کابینت‌ها را دارید یا فقط تجهیزات سخت‌افزاری را؟

ابتدا باید به سراغ اولین چیزها بروید: اگر قصد بروزرسانی کابینت موجود را دارید، پس ساخت و برنامه ریزی هنگامی که تصور می کنید آجیل و وسایل خود را در کابینت جدید قرار می دهید، خیلی هیجان انگیز خواهد بود.

از خودتان بپرسید آیا فضای کافی برای نگهداری سشوار دارید؟ برای نگهداری مناسب با فضای ورودی درست کابینت، مجبور به نظافت هستید. یا در آشپزخانه، اگر فضا یا سوراخ های باز بروی سطح کابینت ها دارید، بگذارید حدس بزنم که همیشه وسایل ریز و درشت به داخل آن ها گیر می افتند. در بازسازی و طراحی مجدد کابینت خود، باید به تمام این نکات توجه کنید.

حتی اگر قصد بروزرسانی خود کابینت ها را ندارید، اما تجهیزات سخت افزاری کابینت بهترین فرصت برای کارکردی تر کردن کابینت و بهبود سبک منزل خواهد بود. فقط کافیست به نکات بعدی دقت کنید.

2. آیا اصلاً به تجهیزات سخت افزاری علاقه دارید؟

همین چند وقت پیش بود که مردم علاقه ای به انتخاب تجهیزات سخت افزاری بروی کابینت خود نداشتند. مردم به کابینت های صاف علاقه داشتند که درب آن ها از گوشه باز می شد.

پس از سال ها مشاهده این چیدمان در منازل باعث شد که بسیاری از صاحب خانه ها به اتفاقات پیش آمده دقت کنند. علامت دستان کثیف همیشه روی کابینت ها ایجاد می شد و افراد مجبور بودند همیشه به دنبال تمیز کردن لکه های تند و زننده باشند.

پس شرط می بندم که حالا به فکر تجهیزات سخت افزاری برای کابینت خود هستید. چه فرصتی بهتر از اینکه آشپزخانه یا حمام خود را زرق و برق دار کنید؟! یادتان باشد که انتخاب تجهیزات سخت افزاری برای کابینت، انتخاب جواهراتِ کابینت شماست.

بیشتر بخوانید: مشاهده قیمت قفل دیجیتال

3. دستگیره یا کشیدن؟

پس از انتخاب سخت افزار کابینت، باید تصمیم بگیرید که می خواهید از دستگیره استفاده کنید، یا کشیدن یا هر دو حالت را مد نظر دارید. هر یک از این دو حالت مزیت خود را دارد، اما قطعاً دوست دارید بهترین حالت را در دستان خود احساس کنید. شما حدود 20 بار در روز به این برآمدگی ها دست می زنید، پس چرا نباید بروی راحتی آن تمرکز کنید؟ راستی هیچ قانون سختی در مورد طراحی داخلی وجود ندارد.

از آنجایی که داریم در مورد اولویت ها صحبت می کنیم، می توانم چند مثال برای شما بیاورم. برخی افراد دوست دارند از دستگیره برای درب ها و کشیدن برای کشوها استفاده کنند. آیا منطقی است، مگر نه؟ برای آبدارخانه و درب های کشویی (مثل نقاط نظافت و خارج کردن زباله ها)، حالت کشیدن انتخاب طبیعی و بهتری خواهد بود.

اما می توانید تنها روی یکی از دو حالت دستگیره یا کشیدن درب پافشاری کنید. حالت کشیدن جدیدتر به نظر می رسد و حالت دستگیره حس سنتی بیشتری دارد.

4. تجهیزات سخت افزاری چگونه نصب می شوند؟

چگونگی نصب تجهیزات سخت افزاری گزینه دیگری است که می تواند در ایجاد احساس علاقمندی یا بیزاری نسبت به آن تعیین کننده باشد. برای افراد مبتدی لازم است که از تعداد سوراخ های درب هر نوع دسته تجهیزات سخت افزاری آگاه باشند و باید نسبت به استاندارد یا منحصربفرد بودن فاصله گذاری اطمینان پیدا کرد.

در نظر بگیرید که تجهیزاتی را نصب می کنید که مورد علاقه شماست اما اندازه آن اصلاً استاندارد و درست نیست، آنگاه قطعاً به دنبال تغییر وسایل خواهید بود و به دنبال گزینه ای با اندازه بهتر می روید.

بیشتر بخوانید: دستگیره هوشمند ایرانی یا خارحی؟

5. هزینه

قطعاً همه افراد به هزینه فکر می کنند. هزینه تجهیزات سخت افزاری کابینت ها بسیار متغیر هستند. اگر می خواهید وسایلی بخرید و همیشه عاشقش باشید، پس باید به سراغ گزینه های گران قیمت تر بروید. اگر گزینه های ارزان را انتخاب کنید، هر زمان که به فکر بازسازی بیوفتید، امکان تعویض آن برایتان راحت تر خواهد بود.

6. رنگ، اندازه و نمای کلی

با کابینت سفید چه چیزی را می توانید سِت کنید؟ اگر وسایل به رنگ کرم زرد، یا شیرآلات نیکل دارید، وسایل کابینت را چگونه باید انتخاب کنید؟ امروزه باید اینطور پاسخ داد که قرار نیست همه چیز باهم جور باشد! شما می توانید کابینت های بالایی را سفید و کابینت های پایینی را رنگی انتخاب کنید. همه چیز بستگی به احساس و نمایی که می خواهید، و لذتی که قرار است از آن ببرید، دارد.

دیدگاهتان را بنویسید