قفل دیجیتال و آنچه باید قبل از خرید ، نصب و تعمیر آن در نظر گرفته شود

قفل دیجیتال و آنچه باید قبل از خرید ، نصب و تعمیر آن در نظر گرفته شود

هرآنچه قبل از خرید، نصب و تعمیر قفل دیجیتال باید بدانید.

قفل دیجیتال یا قفل هوشمند برخلاف قفل های سنتی که روی در های ساختمان های اداری یا مسکونی و غیره نصب می شود، کاربرد خاص تری دارد و به آسانی قابل شکستن، سوراخ شدن و ورود افراد غریبه به محیط نیست. این یکی از بدیهی ترین و ابتدایی ترین نیاز هایی است که هر صاحب ملک به دنبال آن است؛ یعنی امنیت.

قفل دیجیتال نیز با همین هدف وارد بازار شد و بعدها به ویژگی ها و کارایی آنها افزوده شد. همین مسئله باعث شد تا تقاضا بسیاری از مردم برای خرید قفل دیجیتال و نصب آن روی در مکان های مختلف زندگی/ کار/ محیط تفریح و غیره به سرعت رشد کند. تا جایی که اکنون کمتر مکان مهم و خاص/ مدرنی را پیدا می کنید که از قفل دیجیتال یا هوشمند استفاده نکرده باشند.

قفل دیجیتال

قفل دیجیتال

از قفل های چوبی تا قفل های فلزی و دیجیتال

قفل ها از دیرباز تا کنون به شکل ها و شیوه های مختلف وجود داشته اند. از وقتی که انسان برای امنیت محیط زندگی خود راه هایی را پیدا کرد، تا به مکانیزم قفل دیجیتال و هوشمند رسید. جالب است بدانید که قفل های چوبی از 4 هزار سال پیش به وجود آمده اند و بعد ها جای شان را به قفل های فلزی دادند. هرچه توانایی انسان برای دور زدن و شناخت راه های ارتقا امنیت محیط کار و زندگی خود بیشتر شد، قفل ها هم دستخوش تغییر شدند.

جایگزینی رمز ها به جای کلیدها در قفل های دیجیتالی

تا به امروز، با پیشرفت تکنولوژی ما می بایست انتظار وجود قفل دیجیتال هوشمند را بکشیم که روز به روز قابلیت های بیشتری پیدا می کنند. در گذشته برای باز کردن قفل ها به کلید احتیاج بود ولی امروزه رمز ها می توانند تنها راهگشای در های هوشمند باشند تا دزدی و عبور و مرور افراد کنترل شده و امنیت بالا و بالاتر رود.

قفل دیجیتال چه کمکی به امنیت یک مکان می کند؟

قفل دیجیتال شامل مدل های مختلفی است. برخی از آنها ضد شوک هستند و با وارد کردن ولتاژ غیر مجاز خاموش می شوند. یک مدل از آنها ضد سرقت هستند که بیشتر برای مکان های خاص و مهم استفاده می شوند که رمز عبور دارند و پس از وارد کردن رمز اشتباه بیش از یک تعداد مشخص، زنگ اخطار آن به صدا در خواهد آمد. برخی قفل ها دارای قفل کودک هستند که برای کسانی که درگیری های خاص خود را دارند و نمی خواهند نگران خروج کودک خود باشند، مناسب است. برخی دیگر اما قفل امنیتی به حساب می آیند و هر شخص میی تواند با کمک کارت و رمز عبور و خروج داشته باشد. در این مدل قفل های امنیتی شما باید اجازه عبور این افراد را هم صادر کنید وگرنه، آنها با داشتن کارت و رمز هم نمی توانند وارد مکان مورد نظر شوند.

با بررسی موارد گفته شده به راحتی می توانید متوجه شوید که پیشرفت قفل ها تا به امروز تا چه حد چشمگیر بوده است. انسان در ابتدا تنها به امنیت عبور و مرور از محیط زندگی/ کار خود توجه داشته و امروزه علاوه بر این موضوع، خواستار امنیت بیشتر و کنترل افرادی است که در آن محیط قرار می گیرند. مثلا برخی از قفل های دیجیتال سیستم اعلام حریق هستند و در صورت وجود آتش سوزی به شما هشدار خواهند داد. این نوع دیگری از امنیت است که به عبور و مرور افراد مربوط نمی شود و امنیت فیزیکی مکان مورد نظر را تحت الشعاع قرار می دهد.

قیمت قفل دیجیتال چگونه محاسبه می شود؟

اگر برای خرید قفل دیجیتال اقدام می کنید باید از قیمت آن و ویژگی هایی که این قیمت را تعیین می کنند خبر داشته باشید. از جمله مواردی که روی قیمت قفل دیجیتال تاثیر گذار است می توان به کشور سازنده آن، اعتبار برند مورد نظر، طراحی ظاهری و کارایی قفل مورد نظر، جنس بدنه قفل، سیستم های امنیتی مورد ساپورت آن، و راه های دسترسی به آن اشاره کرد.

اینکه کارایی قفل چه باشد، به اولویت ها و مکانی که قصد دارید برای آن قفل هوشمند تهیه کنید مربوط می شود. این مورد حتی به سیستم امنیتی آن هم مرتبط است. مثلا ما هیچوقت برای خانه خود، یک قفل امنیتی نیازمند کارت و رمز عبور انتخاب نمی کنیم، یا برعکس. هر قفل برای یک محیط خاص کارایی دارد.

قفل های هوشمند

قفل های هوشمند

 

نصب قفل های هوشمند

برای نصب قفل دیجیتال خود باید به افرادی آشنا و متخصص به این امر اعتماد کنید. محصولات آریا یراق برای نصب قفل های الکترونیکی و هوشمند در این رابطه مناسب هستند. در واقع، آریا یراق در مقایسه با سایر رقبا توانسته است خدمات و فروش محصولات بیشتری داشته باشد، به این دلیل که کیفیت محصولات تولیدی و کارایی آنها در اولویت کاری ما می باشد.

از جمله قفل های دیجیتال و الکترونیکی آریا یراق می توان به موارد زیر اشاره کرد که در سایت به صورت جداگانه قابل بررسی هستند:

  • قفل الکترونیکی EL 3616
  • قفل الکترونیکی EL 3615
  • قفل الکترونیکی مدل 354FG
  • قفل الکترونیکی مدل 344FS
  • قفل الکترونیکی مدل 334G
  • قفل الکترونیکی مدل 334S

قفل دیجیتال هتلی

قفل دیجیتال هتلی

 

یک نوع دیگر قفل های آریا یراق نوع قفل دیجیتال هتلی را تشکیل می دهند که همانطور که از نامشان مشخص است برای مدیریت و کنترل اتاق ها  و ارائه گزارش عبور و مرور افراد در تمامی بخش ها استفاده می شود. البته این ابتدایی ترین ویژگی این قفل ها است که برای همه قفل های دیجیتال مورد نیاز برای استفاده در هتل ها صدق می کند. برخی از قفل دیجیتال هایی که در سایت آریا یراق قابل تهیه برای هتل ها هستند شامل موارد زیر می باشند:

  • Hand Set
  • Power Saving
  • قفل هتلی EL1100

این قفل ها می توانند امنیت اتاق ها و کل هتل را فراهم کنند. این قفل های قابل تهیه با کیفیت از سایت و گروه آریا یراق دارای ضمانت پس از فروش 14 ماهه و 60 ماه پشتیبانی قطعات هستند. این موارد یکی دیگر از ویژگی های گروه تخصصی آریا یراق است که در نصب و فروش قفل دیجیتال تخصص داشته و به خریداران تا ماه ها پس از فروش و استفاده از این قفل ها کمک می کند تا با اطمینان خاطر و پشتیبانی لازم از این محصولات استفاده کنند. شما می توانید به بخش محصولات سایت مراجعه کرده و بخش قفل های دیجیتال را مورد بررسی قرار دهید.