قفل دیجیتال ، ورود تکنولوژی تا درب منزل

قفل دیجیتال ، ورود تکنولوژی تا درب منزل

قفل دیجیتال، ورود تکنولوژی تا درب منزل

انواع قفل الکترونیکی برای بالا بردن ضریب امنیت خانه به کار می‌رود و در عین حال عبور و مرور را راحتتر می‌کند. تعداد افرادی که اجازه ورود خواهند داشت کم می‌شود و به این ترتیب خیالیتان از بابت باز شدن قفل به وسیله انواع کلید‌ها و یا حتی جا گذاشتن کلید داخل خانه راحت است و دردسر باز کردن درب را نخواهید داشت. از نظر ظاهری نیز در سال‌های اخیر روی ظاهر انواع قفل دیجیتال نیز بسیار کار شده است و این روزها با انواع دستگیره درب دیجیتال مواجهیم که هم از نظر بصری و هم کارآمدی، عملکرد مناسبی دارند. آنچه تیم آریا یراق تلاش دارید به آن دست یابد، آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا و رعایت استانداردهای جهانی برای تولید انواع قفل سری اسمارت است

قفل دیجیتال چیست؟

نوعی قفل است که به صورت الکترونیکی کار می‌کند. نقطه مقابل انواع قفل مکانیکی، که مکانیزم باز شدن درب در نهایت به صورت مکانیکی انجام می‌شود اما در این مدل شیوه باز شدن درب به کلی تفاوت درد. سوالی که پیش می‌آید شیوه دسترسی به قفل دیجیتال برای باز شدن درب است. ممکن است سیستم با کارت الکترونیکی کار کند یا به وسیله اثر انگشت یا به وسیله اپلیکیشنی در موبایل شما؛ مدل‌های قدیمی‌تری وجود دارد که با وارد کردن کد مخصوص درب باز می‌شد.

ویژگی قفل دیجیتال

ساختار قفل هوشمند بسیار مقاوم است. این قفل نباید شکسته شود به همین دلیل روی استحکام و دوام متریال ساخت آن دقت ویژه شده است. به همین دلیل می‌توان ایمن‌ترین سیستم امنیت ورود و خروج را در جهان، قفل دیجیتال دانست. با وجود آنکه این قفل‌ها با نام قفل الکترونیکی نیز شناخته می‌شود اما نیازی به سیم کشی برق نیست. میزان برقی که استفاده می‌کند آنقدر کم است که با باتری قلمی‌ هم می‌توان از آن استفاده کرد.

رواج قفل دیجیتال

استفاده از انواع قفل الکترونیکی ابتدا برای محل‌های کار و شرکت‌های دولتی و ساختارهایی که امنیت بالا داشتند رایج شد. بعدها این سیستم‌ها به هتل‌ها نیز ورود پیدا کرد. به این ترتیب ایمنی مسافران بهبود چشم‌گیری داشت. با توجه به فضای هتل، قفل‌های معمولی دردسرساز بود و قفل دیجیتال تغییر اساسی در زمینه امنیت هتل‌ها ایجاد کرد و دستگیره هتل و قفل الکترونیکی از ملزومات هتل‌های معتبر شد. علاوه بر این موارد، مصرف خانگی قفل دیجیتال نیز گسترش چشمگیری داشته است. بسیاری از ویلاهای لوکس و خانه‌هایی در برج‌های گران قیمت از چنین قفل‌هایی استفاده کردند و استفاده از انواع قفل اسمارت روز به روز در حال افزایش است.

مزیت استفاده از انواع قفل دیجیتال

قفل دیجیتال در واقع نیاز به کلید مکانیکی ندارد. به این معنا که باز کننده درب کسی نیست که کلید به دست دارد. شیوه باز شدن در احتمالا با کد ورودیست. کد ورودی در ذهن شماست که ایمن‌ترین جا برای نگهداریست. ممکن است برای ورود اثر انگشت نیاز باشد. دست شما نمی‌تواند در اختیار کس دیگری باشد! به این ترتیب کسی که به خانه ورود می‌کند نمی‌تواند کسی جز شما باشد. سیستم امنیتی این قفل‌ها بسیار پیشرفته است. تنها امنیت محل کار یا خانه نیست که با چنین قفل‌هایی افزایش می‌یابد بلکه بحث ایمنی در برابر حریق و یا حتی سیستم سرقت و کنترل از راه دور نیز همگی مزیت‌هایی است که با انتخاب قفل هوشمند از آن بهره‌مند خواهید بود. می‌توان گفت که سرقت از این قفل‌ها تقریبا غیر ممکن است. فضای کاری یا خانه شما امکان ورود سارق از درب منزل را نخواهد داد.

انواع قفل دیجیتال آریا یراقانواع قفل دیجیتال آریا یراق

 

مسیر تحولات قفل‌ها تا ورود قفل دیجیتال به بازار

فرصتی که قفل دیجیتال در اختیار شما می‌گذارد تنها به بالا رفتن ایمنی حریم خصوصی و سهولت در رفت و آمد محدود نمی‌شود. زمانی که با سیستم دیجیتال سروکار داشته باشید، گزینه‌های بیش‌تری پیش روی شما باز می‌شود. گزینه‌هایی مانند کنترل از راه دور و تحت نظر داشتن عبور و مرور یا قفل کودک. حتی انواعی قفل دیجیتال وجود دارد که به سیستم ضد حریق نیز متصل می‌شود.

قفل‌های چوبی

دستگیره درب و قفل ابزار جدیدی نیست. می‌توان گفت که از زمانی که حریم خصوصی برای زندگی و خانه سازی انجام شد نیاز به وجود درب و قفل و دستگیره حس شد و اولین دستگیره‌ درب را با چوب ساختند. این مدل از قفل‌ها قدمتی حدود 6 هزار ساله دارد. ساختار ساده‌ای داشت اما می‌توانست به خوبی در برابر افرادی که مجاز به ورود نیستند مقاومت کند اما استفاده از قفل‌های اینچنینی بیشتر برای حفاظت کاخ‌های سلطنتی استفاده می‌شد.

قفل‌های فلزی

گسترش استفاده از انواع دستگیره درب مسیر تحولات این صنعت را از چوب به سوی فلز کشاند. چوب شکنندگی بالایی داشت و طی زمان فرسوده می‌شد اما فلزات می‌توانستند مقاومت کنند و شکسته نشوند. با ورود قفل فلزی عملا خانه‎‌هایی که از دستگیره درب و قفل فلزی استفاده می‌کردند، افراد ثروتمند و مهم جامعه بودند که حریم خصوصیشان در خطر بود و نیاز به حفاظت داشت.

قفل پس از انقلاب صنعتی

پس از انقلاب صنعتی، به مرور قفل جای خود را میان مردمان عادی نیز باز کرد و ورود تکنولوژی تغییرات ساختاری بسیاری در انواع قفل و دستگیره درب ایجاد کرد. لینوس یال کسی بود که گام‌هایی برداشت که این روزها منجر به تولید قفل دیجیتال شده است.

انواع قفل دیجیتال آریا یراقانواع قفل دیجیتال آریا یراق

 

انقلاب تکنولوژی در تولید قفل دیجیتال

عصر فناوری شیوه تولید قفل دیجیتال را دگرگون کرده است. زندگی روزمره ما با دستگیره و قفل پیوند خورده است و ورود قفل اسمارت به بازار تغییرات قابل لمسی را ایجاد کرده است. بدون شک استفاده از انواع قفل دیجیتال آسایش بیش‌تری را برای ساکنین نسبت به مدل‌های مکانیکی تامین می‌کند. علاوه بر این امنیت آن ورود و خروج به طرز قابل توجهی افزایش می‌یابد. با ورودی قفل اسمارت دیگر با کلید خداحافظی کنید. رمز یا کارت یا اثر انگشت درب را باز خواهد کرد. می‌توان انتظار داشت که انواع سیستم‌های امنیتی مانند سیستم ضد سرقت یا ضد حریق نیز روی این قفل‌ها کار گذاشته شود.

ورود قفل دیجیتال هوشمند به بازار

پیشرفت در زمینه قفل دیجیتال به انواع قفل‌های الکترونیکی محدود نشد. سیطره تلفن‌های هوشمند که به تمامی جنبه‌های زندگی ورود کرده است، تا قفل در خانه نیز آمده و تمایل برای باز کردن درب خانه با تلفن هوشمند نیز یکی از ایده‌هایی بود که به تازگی انواع قفل الکترونیکی هوشمند را روانه بازار کرده است. تلفن هوشمند شما به عنوان ابزار شخصی و کنترل‌گر قفل عمل می‌کند و جهت ورود به ساختمان کافیست این ابزار در دست شما باشد. قفل دیجیتال با تلفن هوشمند شما ارتباط می‎گیرد و از راه دور می‌توان به وسیله تلفن ورود و خروج را مدیریت کرد.