قفل دیجیتال ، اولین گام‌ برای هوشمند سازی قفل‌ در ایران

قفل دیجیتال ، اولین گام‌ برای هوشمند سازی قفل‌ در ایران

ارائه قفل دیجیتال، اولین گام‌ها برای هوشمند سازی قفل‌ در ایران

سری هوشمند قفل دیجیتال و انواع دستگیره درب برای هتل و ساختمان‌های اداری و مسکونی، برای اولین بار با رعایت  پروتکل‌های استاندارد در جهان توسط تیم طراحی آریا یراق روانه بازار شده است. ما برای رسیدن به استانداردهای جهانی نیاز داشتیم که از تجربه کشورهای صاحب سبک در زمینه تولید انواع دستگیره درب و قفل دیجیتال استفاده کنیم. علت استفاده از تجارب این کشورها کشورها (مانند ایتالیا و ترکیه) این بوده که بتوانیم محصولاتی را تهیه کنیم تا در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.

پیشینه قفل دیجیتال

اگر به پیشینه قفل نگاه کنید که داستان به 4 هزار سال پیش و مصر باستان باز می‌گردد. قفل چوبی و فلزی برای انواع دستگیره درب کاخ پادشاهان و حتی مردمان عادی به سرعت رواج پیدا کرد. سال 1780 در انگلستان اولین طرح قفل جدید با نام رابرت بارون در کنار شخصی به نام جوزف برنامه زده شد. چندین سال بعد قفل رمزدار را جیمز سارجنت ساخت. آمریکا اولین کشوری بود که قفل‌های استوانه‌ای در آن تولید شد و سال 1865 اولین بار شخصی با نام لینوس پل جونیور چنین سیستمی را ابداع کرد که سرآغاز انواع قفل‌های الکترومکانیکی بود.

پیشینه هوشمندسازی قفل دیجیتال

از سال 1990 تا به امروز، انواع هوشمند سازی برای دستگیره درب و قفل آزمایش شده و این روزها کشورهایی مانند ایتالیا، آمریکا و کره جنوبی پیشتاز ساخت انواع قفل دیجیتال در جهان هستند. ما در شرکت آریا یراق افتخار داریم که با استفاده از تجربه کشورهای صاحب سبک در زمینه هوشمند سازی انواع قفل، سری هوشمند قفل آریا یراق را با برند اچ تی ان – پرایم روانه بازار کنیم.

انواع قفل دیجیتال آریا یراق

انواع قفل دیجیتال آریا یراق

 

قفل هوشمند چیست؟

معادل smart lock که با نام قفل الکترونیکی یا همان قفل دیجیتال می‌شناسند، در واقعیت یک سیستم الکترومکانیکی است. سیستمی که با استفاده از فرآیند دیجیتال، عمل مکانیکی باز شدن قفل را انجام می‌دهد. سیستمی که به شما امکان کنترل ورود و خروج را می‌دهد. به شما این امکان را می‌دهد که از راه دور بر شرایط ورود و خروج خانه یا محل کار نظارت داشته باشید. اولین کاربرد آن به عنوان دستگیره درب هتل بوده و وسعت و گسترش بیشتری در حوزه ساختمان‌های تجاری پر رفت و آمد داشته است. این روزها بسیاری از شرکت‌ها، نیاز به سیستمی دارند که به وسیله آن بتوانند ورود و خروج را به دقت کنترل کنند. قفل هوشمند این امکان را ایجاد خواهد کرد.

استفاده از قفل دیجیتال

قفل دیجیتال دقیقا مانند قفل‌های مکانیکی یا همان سنتی، از دو بخش اصلی تشکیل شده است. برای این قفل نیز همان داستان قفل و کلید وجود دارد اما کلید دیگر ابزاری مکانیکی نیست. کلید می‌تواند اثر انگشت شما باشد یا کارت الکترونیکی که تراشه‌ای در آن کار گذاشته شده است یا تلفن هوشمند شما. شیوه عملکرد قفل دیجیتال بستگی به نوع آن دارد اما اغلب به صورت الکترونیکی کار می‌کند و البته معمولا نیازی به سیم کشی برق نیست و باتری کفایت می‌کند.

معضل کنترل ورود و خروج در محل کار با قفل دیجیتال

شرکتی را تصور کنید با 50 کارمند که روزانه عبور و مرور زیادی دارد. شرکتی که روزانه تعدادی مراجع و کارمند دارد. امنیت شرکت با قفل سنتی چگونه قرار است تنظیم شود؟ آیا می‌توان برای این تعداد کارمند، کلید تهیه کرد؟ مسلما خیر. یا باید شخصی را برای باز و بسته کردن درب به عنوان نگهبان قرار دهید که ضریب خطای انسانی و بسیاری دیگر از موارد امنیتی ریسک به خطر افتادن شما را بالا می‌برد، یا قید امنیت و سکیوریتی ورود و خروج را بزنید و اجازه دهید هر شخصی وارد و یا خارج شود که برای شرکت‌های معتبر این کار اصلا به صلاح نیست. چاره چیست؟ کافیست یک قفل دیجیتال نصب کنید.

حل معضل کنترل ورود و خروج در محل کار با قفل دیجیتال

کارمندان با کارت الکترونیکی یا سایر روش‌ها امکان ورود پیدا می‌کنند. شما می‌توانید ورود و خروج را ثبت کنید. می‌توان مشخص کرد که چه زمانی چه شخصی وارد یا خارج شده است. اجازه ورود به هیچ کسی داده نمی‌شود مگر کارت الکترونیکی داشته باشد. این بهترین راه‌حل است.

انواع قفل دیجیتال آریا یراق

انواع قفل دیجیتال آریا یراق

 

استفاده از قفل دیجیتال برای خانه‌های مسکونی

شاید تصور کنید قفل دیجیتال تنها برای شرکت‌ها و هتل‌ها کاربرد دارد و برای خانه ضرورتی ندارد. این تفکر اشتباه است. چند بار تا به حال کلیدتان را جا گذاشتید؟ کافیست که قفل ساز به درب منزل شما بیاید و کار تمام است. شما بدون کلید هم وارد خواهید شد. این به معنای به خطر افتادن امنیت شماست. اگر قصد دارید قفل و دستگیره درب ایمن داشته باشید و حتی از راه دور بتوانید عبور و مرور را کنترل کنید، قفل دیجیتال بهترین راه است. حتی می‌توان سیستم ضد سرقت را نیز برای ان فعال کرد و علاوه بر این انواعی از قفل دیجیتال وجود دارد که سیستم ضد حریق داشته و شما را از راه دور نسبت به خطرات احتمالی آگاه خواهد کرد.

معرفی سری هوشمند قفل دیجیتال با برند HTN-PRIME

در میان انواع قفل الکترونیکی، قفل EL-334 در دور رنگ نقره‌ای و طلایی به بازار ارائه شده است که نقره‌ای با پسوند S و طلایی با پسوند G شناخته می‌شود. این سری از قفل دیجیتال توانایی شناخت اثر انگشت را ندارد. دسته دوم با نام قفل دیجیتال EL-344 F شناخته می‌شود. F را به دلیل واژه Finger Print به معنای اثر انگشت به کار بردند و دستگیره درب این محصول با اثر انگشت شما نیز درب را باز خواهد کرد. این محصول نیز در در رنگ نقره‌ای و طلایی در میان محصولات آریا یراق خوش می‌درخشد.

پیشتازی آریا یراق در ارائه دستگیره درب هوشمند

سری جدید EL-354 و EL-364 سری هوشمند انواع دستگیره‌ درب هستند که امکان کنترل ورود و خروج و افزایش ضریب امنیت خانه را بیش از سایر محصولات به شما می‌دهند. ما همگام با آخرین تغییرات تکنولوژی، به روزترین سیستم‌ها را برای سری هوشمند محصولات خود به کار می‌بریم و با توجه به ارائه در بازارهای جهانی، لزوم حفظ استانداردهای بین‌المللی برای ماندن در رقابت با بهترین‌های جهان سبب شده است تا سختگیرانه‌ترین سیستم کنترل کیفیت را برای ارائه محصولات در بازار مد نظر قرار دهیم. برند HTN ترکیبی است از هارمونی، اطمینان و توسعه بی‌وقفه تکنولوژی و HTN-PRIME نشان از پیشتازی ما در بازارهای بین‌المللی به عنوان طلایه‌دار یراق‌آلات ایرانی در جهان است.