دستگیره درب آریا یراق؛ بهترین انتخاب در میان مدهای روز

دستگیره درب آریا یراق؛ بهترین انتخاب در میان مدهای روز

راهنمای انتخاب دستگیره درب

در انتخاب دستگیره درب در باید توجه ویژه به سنگینی درها داشت. درب سنگین نیاز به اهرم‌هایی دارد که علاوه بر بازکردن قفل امکان جابجایی در سنگین را هم بدهد. جهت باز شدن درب بسیار مهم است. ابعاد دستگیره باید با ابعاد در هماهنگ باشد. دستگیره‌های سنگین و مدل‌های کلاسیک بزرگ ممکن است نیروی بیشتری برای باز و بسته کردن در نیاز داشته باشد. اگر فرزند خردسال در خانه دارید و قصد دارید دستگیره و قفل را به نحوی انتخاب کنید که امکان استفاده از آن برای کودک نیز فراهم باشد باید در محل نسب و شکل اهرم دقت بیشتری داشته باشید.

 

مد روز را در انتخاب دستگیره درب لحاظ کنید

این روزها طراحان مطرح جهان با ارائه طرح‌های خلاقانه هر ساله مد و بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند. سال 2018 به محصولاتی از جنس نقره و کروم اختصاص داشت. این رنگ‌ها خریدارانی بیشتری داشتند و در قالب طراحی‌ها به کار می‌رفتند. دستگیره درب و دستگیره ورودی به رنگ نقره معمولا با بیشتر طراحی‌ها و رنگ بندی‌ها هماهنگ است. سال 2019 اما بازگشتی بود به رنگ طلایی و استفاده از رنگ‌های تیره برای درها. این گرایش در سال 2019 در حدی بود که با توجه به محدودیت‌های استفاده از دستگیره درب آبکاری طلایی، نیاز بود که درهایی با رنگ تیره تهیه کرد که به رنگ طلا بیاید. امسال اما سبک معماری و مدها به کلی تغییر کرده است. امسال سال تضادهاست. رنگ‌های متضاد و سبک‌های متضاد.

 

سیر تحولات دکوراسیون مدرن و طراحی‌های دستگیره درب

پیشینه طراحی انواع دستگیره و قفل در به هزاران سال پیش باز می‌گردد اما بحث سبک‌های طراحی مدرن پیشینه‌ای کوتاه دارد. حوالی سال 1976 زمانی که هنر مدرن در اروپا رونق گرفته بود، استرالیا هنوز از هنر دوران باستان لذت می‌برد. فاصله انتقال هنر و طراحی از اروپا به نقاط دیگر دنیا 10 سالی به طول می‌انجامید و در واقع پس از 10 سال در حوالی سال 1986 بود که استرالیا نشانه‌هایی از هنر مدرن اروپایی را در خود دید به سمت سبک‌های خلاقانه و نوآورانه پیش رود.

 

شرایط امروز طراحی دستگیره درب

این روزها اما دنیا بسیار کوچک شده. چشم بر هم زدن طرحی که در خاور دور سر از قلب اروپا در میاورد و طرحی در اروپای شرقی به آمریکا راه پیدا می‌کند. به لطف وجود وسایل ارتباط جمعی، این روزها طراحان سراسر جهان با هم ایده‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. با ما سیر این تحولات از زمان تاسیس آریا یراق نزدیک به 40 سال پیش تا به امروز همگام بودیم. همواره در بازارهای جهانی حضور داشتیم و طراحان ما، محصولاتی تولید کردند که در بازارهای جهانی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

 

 دستگیره درب ورودی با آخرین تکنولوژی و اخذ گواهی‌نامه‌های بین‌المللی

تیم متخصص شرکت آریا یراق با الهام از هنر و فرهنگ و معماری ایرانی، انواع طرح‌های مدرن و کلاسیک دستگیره درب و دستگیره ورودی را با آخرین تکنولوژی روز دنیا با برند HTN Prime به بازارهای جهانی عرضه کرده و گواهی‌نامه‌های بین‌المللی تضمین کیفیت را در کنار خلاقیت و نوآوری در مسیر پیشرفت و خلق محصولات با کیفیت اخذ کرده است.

دستگیره کلاسیک اهرمی دارای صفحه پشتی

دستگیره کلاسیک اهرمی دارای صفحه پشتی

 

دستگیره کلاسیک اهرمی دارای صفحه پشتی

دستگیره درب اهرمی، از مدل‌های قدیمی دستگیره که برای طراحی‌های کلاسیک و سنتی کاملا مناسب است. یک اهرم که روی صفحه‌ای مستطیلی شکل جا گرفته و این صفحه روی در نصب می‎شود. این طراحی جز اولین طرح‌هایی است که به عنوان دستگیره و اهرم باز کننده در به بازار عرضه شد و از زمان ورود به بازار تا به امروز طراحی‌های متنوعی از آن ارائه شده است و هنوز هم محبوب‌ترین دستگیره درب به حساب می‌آید. طرحی که در مجموعه محصولات آریا یراق مشاهده می‌کنید هیچ نمونه مشابهی در بازار ندارد. حکاکی‌های هنرمندانه و این طرح‌ را به یکی از لوکس‌ترین محصولات این شرکت تبدیل کرده است.

 

دستگیره درب با طرح شیپوری

دستگیره درب با طرح شیپوری

 

دستگیره درب با طرح شیپوری

طراحی دستگیره‌های مدرن و محبوب این روزهاست که جای بسیاری از مدل‌های قدیمی را پر کرده است. این مدل برای اغلب درب های ضد سرقت مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگیره درب ضد سرقت باید توانایی باز کردن درهای سنگین را داشته باشد و در عین حال با شکل در نیز هماهنگ باشد. این مدل هم با درهای دارای زرق و برق نقوش متفاوت هماهنگ است و هم با درهای ساده و با طراحی‌های مدرن و هم با درهایی با طرح‌های مینیمالیستی. تغییر ضخامت دستگیره و طراحی دقیق آن بسیار شیک و دلنشین است و بسیار کاربردی. طرحی که مشاهده می‌کنید با نام BELDA، از مجموعه محصولات آریا یراق است با آبکاری رنگ کافی و جزئیات هنرمندانه تیم طراحی یکی در مجموعه دستگیره درب روزت با برند HTN-Prime ارائه شده است.

دستگیره درب با طرح گل رز

دستگیره درب با طرح گل رز

دستگیره درب با طرح گل رز

طرح گل رز یکی از محبوب‌ترین طراحی‌های محصولات آریا یراق در بازار است. طراحی دقیق، زیبایی و جزئیات بالایی که در طراحی این مدل از دستگیره درب مد نظر قرار گرفته در مقایسه با محصولات مشابه بازار نظیر ندارد. این محصول که پرچم‌دار مدل‌های خاص یراق‌آلات آریاست. هنر دست طراحان این شرکت است و مهارت صنعتگران با تجربه ما تولید شده است. محصول با مدل 7600L در سه رنگ آبکاری به عنوان دستگیره در حیاط و دستگیره ورودی به بازار عرضه شده است.

 

رابطه دستگیره درب و نقوش روی درب

دستگیره درب ساده بدون انحنا خطوط روی در را کشیده‌تر نشان می‌دهد. طرح‌های مربع و مستطیل شکل روی درها طول و عرض در را به ظاهر افزایش می‌دهد. دستگیره‌هایی که دارای انحنا هستند بیش‌تر خمیدگی و برجستگی روی درها را افزایش می‌دهند. در واقع به درب، حجم می‌دهند. خطوط خمیده بیش‌تر ظاهر در را به طرح‌های کلاسیک سوق می‌دهد.

 

اهمیت کیفیت متریال ساخت

دوام و کیفیت متریال ساخت دستگیره‌ها بسیار مهم است. آنچه محصولات آریا یراق را از سایر رقبا متمایز می‌کند، بالا نگه داشتن کیفیت ساخت و مواد اولیه با کیفیت است. این روزها در بازار می‌توان انواع دستگیره‌ها را با قیمت‌هایی نسبتا ارزان پیدا کردن که از نظر مقاومت و کیفیت شرایط خوبی ندارند. پس از چند ماه استفاده دستگیره‌ها ترک می‌خورد و پس از اولین باران ظاهری کهنه پیدا می‌کند. طولی نخواهد کشید که باید مجدد دستگیره‌ها را تعویض کنید و اینجاست که با یک حساب ساده متوجه خواهید شد که خرید محصولات ارزان بی کیفیت به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد. محصولات ایرانی آریا یراق، تمام تلاش خود را کرده‌است که قیمت را برای مصرف کننده منصفانه نگه دارد تا توانایی خرید محصولات با کیفیت برای همه مردم فراهم باشد.