دستگیره ورودی چه تفاوت های مهمی با دیگر انواع دستگیره ها دارد؟

دستگیره ورودی چه تفاوت های مهمی با دیگر انواع دستگیره ها دارد؟

تفاوت دستگیره ورودی با دیگر دستگیره ها چیست؟

با پیشرفت در حوزه طراحی داخلی و ساختمان، دستگیره ورودی ، دستگیره حیاط، دستگیره درب های داخلی اتاق ها و حمام یا سرویس بهداشتی به وجود آمد. بوجود آمدن انواع مختلفی از دستگیره های درب برای تعیین اینکه مکان مورد نظر چیست و برای عبور و مرور راحت از درب مربوطه می توان از دستگیره چه استفاده هایی کرد.

همه دستگیره درب ها قفل دارند اما برخی دستگیره ها مثل ورودی حیاط یا غیره نیازی به قفل ندارند. اگر هم نیاز داشته باشند چندان کاربرد ندارد. اما دستگیره ورودی درب یک آپارتمان، یک هتل یا یک خانه ویلایی نیاز به قفل مناسب دارد. این در مقایسه با درب یک اتاق خواب یا حمام نیز اهمیت کاررا تعیین می کند. استحکام دستگیره مورد نظر، زیبایی و کارایی، همخوانی آن با کل ساختمان و بسیاری از موارد دیگر باعث می شود تا ما برای انتخاب بهترین دستگیره و استفاده از آن برای ساختمان هایمان تفاوت قائل شویم. حالا که تاریخ جلو رفته و علم در زمینه یراق آلات پیشرفت کرده است چرا از این دستگیره های جدید استفاده نکنیم؟

دستگیره ورودی

دستگیره ورودی

عملکرد دستگیره های ورودی چگونه است؟

دستگیره های ورودی عموما یک لبه یا دسته دارند که برای کشیدن به جلو یا هل دادن به عقب به کار می روند. آنها می توانند به صورت عمودی یا به صورت یک دسته مثل دستگیره درب های اتاق باشند. این دستگیره ها مشابه دستگیره های درب معمولی نیست. مقاومت آنها بالاتر است و با استحکام بیشتری ساخته می شود. حتی اگر با طراحی خاص و ظرافت طراحی شوند باید محکم باشند تا در برابر آسیب های خارجی مقاوم عمل کنند. این نوع از دستگیره ها در اصل چون بیشتر مورد تماس لمسی با پوست دست هستند یا توسط آب و دیگر مایعات تهدید می شوند نباید به راحتی زنگ بزنند یا تغییر رنگ و شکل دهند.

چسبیدن تمام و کمال این دستگیره ها به درب و عدم شل شدن آنها، مورد دیگری است که باید در مورد این محصولات به آن توجه کنیم. آیا تا به حال وارد مکانی شده اید که دارای دستگیره لق و شل باشد؟ آیا این مورد بسیار اذیت کننده نیست؟ از این رو، انتخاب دستگیره ورودی که به مرور زمان دچار این مشکل نشود بسیار اهمیت دارد.

اصولا، کشیدن و رها کردن درب های ورودی یا هل دادن آنها به جلو فشار زیادی را به دستگیره های ورودی وارد می کند و آنها را به نسبت دستگیره های دیگر آسیب پذیر تر می سازد پس باید به کیفیت ساخت آنها و مقاومت شان هم توجه نمود.

نگاهی به تفاوت طراحی دستگیره ورودی با دیگر دستگیره ها

در هیچ کجا شما نمی توانید تا این حد تفاوت طراحی دستگیره ها را ببینید. دسته این نوع دستگیره ها طوری هستند که هر بار می توانید آن ها را در یک بخش از بدنه اصلی محصول ببینید. برخی از آنها فرم خاصی دارند و بالای دستگیره قرار گرفته اند، برخی در مرکز و برخی دیگر با یک دستگیره کوچک برای عقب و جلو کشیدن طراحی می شود.

اصولا رنگی که برای طراحی دستگیره ورودی ها تعیین می شود می تواند طلایی یا نقره ای یا زیتونی باشد. انتخاب این نوع دسته ها بسته به سلیقه و طراحی محیط مورد نظر تعیین می شود. امروزه، در طراحی این نوع دستگیره ها سعی بر این است که قفل و ناحیه ای که کلید به آن وارد می شود بسیار کوچک طراحی شود و ما بقی اجزای آن مثل دستگیره بسیار پهن و بزرگتر باشد. این موارد ویژگی های طراحی امروزی و همه پسندی هستند که انقلابی عظیم در طراحی دستگیره درب ها بوجود آورده اند.

دستگیره درب

دستگیره درب

 

بررسی دستگیره ورودی های ساده و پرزرق و برق

دستگیره ورودی ها لزوما دارای یک بدنه مثل دستگیره های پلاک نیستند. برخی از آنها حیاطی هستند. یک دسته دارند و اثری از وجود قفل یا ناحیه ای برای آنها مشهود نیست. این نوع از دستگیره ها طراحی مینیمال دارند اما در برخی مدل های آنها می توانید طراحی های برجسته  و ظریفی را دید که از سادگی آن کاسته و به جلوه آن می افزاید.

رعایت تقارن  و در نظر گرفتن ویژگی های طراحی اصولی باعث می شود تا بین این نوع دستگیره ها و دستگیره های ورودی که عموما در آپارتمان ها یا برج ها می بینیم، تفاوت وجود داشته باشد. بیشترین سفارشی که از این نوع دستگیره ورودی ها داده می شود طلایی است. با این حال شما باز هم حق انتخاب و تغییر رنگ را دارید.

برخی از این دستگیره ورودی ها مشابه طرح یک گل، برخی فقط یک دسته کوچک دارند که عموما برای مکان هایی مناسب هستند که عبور و مرور در آن چندان اتفاق نمی افتد. این ظرافت برای این نوع دستگیره های ورودی بیشتر برای تزیین است اما در نظر گرفتن کیفیت و رعایت استاندارد های تولیدی نیز در آنها مشهود است. اما شما کجا می توانید این نوع دستگیره ها را تهیه کنید؟ بله، آریا یراق!

دستگیره

دستگیره

 

تهیه دستگیره ورودی مختلف با کیفیت از آریا یراق

آریا یراق با تولید و طراحی دستگیره ورودی های مختلف توانسته است نظر بسیاری از مشتریان را به سمت خود جلب کند. این طراحی ها دارای کیفیت و دقت بالایی به نیاز های مشتری می باشد. آریا یراق موفق شده است تا علاوه بر تولید مجموعه کاملی از دستگیره ورودی های مختلف با کیفیت با مدل های بین المللی رقابت کند. از این رو، اگر به فکر پرداخت هزینه مقرون به صرفه هستید اما می خواهید بابت یک نوع دستگیره مشابه خارجی و با استاندارد پول بپردازید توصیه می کنیم به آریا یراق که بالاتر از رقبایش ایستاده است، اعتماد نمایید. شما از این اعتماد هرگز پشیمان نخواهید شد. محصولات آریا یراق دارای ضمانت نامه بلند مدت هستند.

شما برای تهیه این دستگیره ها و دستگیره های حیاط می توانید به سایت و بخش محصولات سایت مراجعه کنید و طراحی های مختلف آریا یراق را مشاهده و تهیه کنید.