دستگیره ورودی لمس تفاوت در دستان شما

دستگیره ورودی لمس تفاوت در دستان شما

دستگیره ورودی لمس تفاوت در دستان شما

دستگیره ورودی تنها یک اهرم برای باز و بسته کردن در خانه شما نیست؛ لمس دستگیره اولین حسی است که پس از ورود به خانه منتقل می‌شود و آخرین حسی که هنگام خروج از خانه خواهید داشت. دستگیره ورودی علاوه بر اینکه باید بتواند نقش اهرم‌گونه خود را به خوبی ایفا کند، مستحکم باشد و در دست خوش بنشیند. دستگیره‌هایی که دارای انحنا هایی است که کف دست خوش بنشیند نشان خواهد داد که طراح‌هایی که کاربردی‌تر هستند زیباتر به نظر خواهند آمد.

 

تطابق دستگیره ورودی با ارگونومی دست

معمولا در مورد دستگیره ورودی قسمت داخلی خانه، دستگیره‌هایی که ساخته می‌شود دارای انحنا است. دربهای ضد سرقت کمی سنگین و بزرگ است و اهرم مورد استفاده باید به شدت محکم باشد و فشار کمی به مچ دست وارد کند. سهولت در کاربرد هنگام طراحی نیز خود را نشان خواهد داد. دقت داشته باشید که این انحنا باید فشار را از روی مچ دستتان بر دارد. اگر طراحی هنرمندانه انجام شده باشد، مواج بودن دستگیره می‌تواند با طراحی در هماهنگی مناسبی داشته باشد. اگر طراحی در انتخابی شما چوبی است و ساده، دستگیره‌هایی منحنی شکل و بسیار کوتاه به رنگ نقره‌ای می‌تواند بهترین گزینه باشد.

اگر در ورودی کمی رنگ روشن دارد و به یشمی نزدیک است، رنگ زیتونی نیز مناسب است. دستگیره‌هایی به رنگ کرم و طلایی برای درب‌های چوبی به رنگ گردویی زیباست و کمی به تزئینات در اضافه خواهد کرد. پیشنهاد ما این است که در قسمت داخلی خانه دستگیره‎ تا حد امکان کوتاه و کوچک باشد.

 

طراحی دستگیره‌ عمودی

دستگیره ورودی به شکل عمودی معمولا برای بخش خارجی دربهای ضد سرقت سنگین و یا درهای حیاط طراحی می‌شود. این دستگیره‌ها معمولا به شکل استوانه‌ای است یا حالت شیپور دو طرفه دارد. اگر طراحی در نقش های به صورت عمودی و افقی منظم دارد به شما پیشنهاد می‌کنیم دستگیره استوانه‌های ساده مناسب است. اگر ابعاد در بزرگ است و تزئینات کلاسیک دارد و حکاکی‌های هنرمندانه و مینیاتوری روی آن نقش بسته بدون شک انتخاب دستگیره‌های ساده مدرن زیبا نیست و بهتر است به سراغ طرح‌های کلاسیک بروید. ابعاد دستگیره‌های انتخابی شما باید با ابعاد در هماهنگ باشد.

 

هماهنگی دستگیره ورودی با نقوش درب ورودی

تا به اینجا درباره انتخاب طرح‌های مدرن و کلاسیک صحبت کردیم. یکی از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب طراحی دستگیره ورودی مهم است، طراحی درب ورودی است. در صورتی که طرح‌هایی با خطوط منحنی روی در کار شده باشد، دستگیره‌های نیم دایره‌ای و یا منحنی شکل یا موج‌دار برای درها مناسب است. برای انتخاب طراحی‌های منحنی شکل باید به محل قرارگیری دستگیره توجه ویژه داشته باشید. انتخاب دستگیره‌هایی که کمی نامتعارف است باید با وسواس بیشتری انجام شود اما اگر به درستی و هماهنگ باشد، انتخاب موفقیست و در نهایت دستگیره‌ای هماهنگ و جذاب خواهید داشت.

 

انتخاب دستگیره ورودی ساختمان

در این بخش چند نمونه از انواع درهای ورودی را مرور می‌کنیم که تمامی جزئیات آن توسط طراحان خبره گزینش شده است. در انتخاب نوع دستگیره درب، ابعاد طرح، طراحی و جنس و رنگ در و طراحی محیط اطراف آن مد نظر است. دقت داشته باشید که فضای بیرونی و فضای داخلی درها ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشد و نمی‌توان دو مدل کاملا متفاوت برای دستگیره ورودی و خروجی تعیین کرد، بنابراین بهتر است مدلی را انتخاب کنید که با هر دو محیط سازگار باشد.

دستگیره ورودی نقره ای

دستگیره ورودی نقره ای

 

رنگ نقره‌ای، طراحی صنعتی و مدرن و ساده، شکل استوانه‌ای با انحنا به سمت پایین

این دستگیره که با نام روزت شناخته می‌شود به راحتی و با کمترین فشار در را باز می‌کند. شکل طراحی آن و اهرمی که به کار رفته باعث شده است که بیش‌ترین آسایش برای شما تامین شود. از نظر انتخاب رنگ، بسیار هوشمندانه عمل شده است. رنگ‌های طلایی و زیتونی تضاد بیش از حد ایجاد می‌کند و یا بسیار کدر است. سادگی در باعث شده تا در انتخاب دستگیره ورودی کمترین ریسک لحاظ شود.

دستگیره ورودی

دستگیره ورودی

 

مدل‌های مدرن و صنعتی و متمایز

انواع طراحی‌هایی که از مدل‌های مرسوم طبیعت نمی‌کند اغلب برای محیط‌های اداری و صنعتی کاربرد دارد. این درها بسیار شیک و مدرن و در  عین حال لوکس است. بدون شک توجهتان به دستگیره جلب خواهد شد. حس صنعتی و اسپرت القا می‌کند در عین حال که بسیار کاربردی و هماهنگ است. این انتخاب کمی ریسک است اما اگر به درستی انجام شود بهترین گزینه است.

 

دستگیره ورودیدستگیره ورودی

 

هماهنگی دستگیره ورودی درب با طراحی اطراف آن

درهای ضد سرعت اغلب سنگین است. بخش داخلی آن که در خانه باز می‌شود دارای دستگیره‌ای اهرامی است و دستگیره بیرونی آن تنها برای فشار آوردن به در استفاده می‌شود زیرا درها از بیرون با اهرم باز نمی‌شود. اگر طراحی درها با نقوش مستطیلی ساده و منظم کار شده باشد، ابعاد در متوسط باشد و رنگ در قهوه‌ای تیره نباشد، امکان استفاده از رنگ زیتونی و طلایی را نیز خواهید داشت. سعی کنید زردی رنگ طلایی زیاد نباشد. دستگیره ورودی و آریا یراق، لیست متنوعی از رنگ‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. برخی محصولات 4 یا حتی 5 رنگ متفاوت دارد که می‌توانید با تغییر رنگ هماهنگی بیشتری با محیط پیرامون در ایجاد کنید. این دستگیره با طراحی اطراف در کامل هماهنگ است.

 

دستگیره درب نقره ایدستگیره درب نقره ای

انتخاب دستگیره ورودی برای درب‌های سفید ساده

اگر در خانه شما سفید ساده است، انتخاب رنگ براق طلایی را فراموش کنید. بهترین و ایده‌ال ترین انتخاب نقره‌ای یا کروم است. اگر براق باشد زیباتر هم خواهد بود. درهای سفید زیبایی خاص خود را دارد و دستگیره‌ها به کار رفته روی این درها هم می‎‌تواند مانند عکس بالا بدون هیچ تزئین و کاملا منظم و ساده باشد و در عین حال می‌توانند مدل‌هایی خاص‌تر یا حتی طراحی‌های کلاسیک نیز به کار رود. در همه این موارد باید از نظر رنگ آمیزی انتخاب شما دقیق باشد.

 

دستگیری درب گرددستگیره درب گرد

 

دستگیره‌هایی که دست را نوازش می‎‌کند!

دستگیره‌های گرد بسیار جذاب است. باز کردن این درها حس خوبی دارند. بسیار خوش دست هستند و زیبا. دایره‌ای بودن شکل آن نیز کمک می‎کند که همین دستگیره ساده روی درهایی بدون تزئینات، طراحی کاملا شیک و دلخواه داشته باشد.

انتخاب دستگیره ورودی و در حیاط از میان محصولات یراق آلات آریا کار سختی نیست. دستتان برای انتخاب باز است.  تنوع سبک و تنوع رنگ در طراحی لحاظ شده و برای هر موقعیت و سلیقه‌ای، طرح جذابی انتخاب شده است.